Vtipy
Víra & další
Bůh miluje ateisty, neobtěžují ho svými problémy.
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Čerstvě vysvěcený kněz má mít svoje první kázání, ale má takovou trému,že skoro nemůže mluvit. Jeho starší kolega mu poradí:
"Já si před kázáním vždycky postavím vedle sklenice vody další sklenici s vodkou. A když na kazatelně znervózním, usrknu si vodky a hned to jde líp."
Nováček se zařídí podle rady zkušenějšího a postaví si na okraj kazatelny dvě sklenice. Na začátku má skutečně strašnou trému, tak se napije. A pak už to jde bez problémů a on mluví a mluví a mluví.
Když se vrátí do sakristie, najde na dveřích lístek:
1. Vodky si jen usrkávej, nelokej ji.
2. Přikázání je deset, ne dvanáct.
3. Apoštolů bylo dvanáct, ne deset.
4. Ježíš byl pomazaný, ne namazaný.
5. Jakub vsedl na svého osla, ne posla.
6. Ježíše Krista nenazýváme Jéžou Ká.
7. Otec, syn a duch svatý nejsou "fotr", "mladej" a "ten třetí strašák".
8. David Goliáše zabil na první pokus, není tedy vhodné říkat, že mu dal lekci,na kterou Goliáš do smrti nezapomněl.
9. Kámen srazil Davida z jeho oslíka, ne oslíka z jeho Davida.
10. Svatému kříži se neříká "velký téčko".
11. Ježíš řekl : "Jezte, neb toto jest mé tělo," a nikoliv "Sežerte si mě."
12. Panna Maria není "Marjána, co to nikdy nedělala."
13. Hříšníci se posílají do pekla, ne do prdele.
14. Z kazatelny se chodí po schodech, nejezdí se po zábradlí!
Jinak to bylo na poprvé fajn.
"Já si před kázáním vždycky postavím vedle sklenice vody další sklenici s vodkou. A když na kazatelně znervózním, usrknu si vodky a hned to jde líp."
Nováček se zařídí podle rady zkušenějšího a postaví si na okraj kazatelny dvě sklenice. Na začátku má skutečně strašnou trému, tak se napije. A pak už to jde bez problémů a on mluví a mluví a mluví.
Když se vrátí do sakristie, najde na dveřích lístek:
1. Vodky si jen usrkávej, nelokej ji.
2. Přikázání je deset, ne dvanáct.
3. Apoštolů bylo dvanáct, ne deset.
4. Ježíš byl pomazaný, ne namazaný.
5. Jakub vsedl na svého osla, ne posla.
6. Ježíše Krista nenazýváme Jéžou Ká.
7. Otec, syn a duch svatý nejsou "fotr", "mladej" a "ten třetí strašák".
8. David Goliáše zabil na první pokus, není tedy vhodné říkat, že mu dal lekci,na kterou Goliáš do smrti nezapomněl.
9. Kámen srazil Davida z jeho oslíka, ne oslíka z jeho Davida.
10. Svatému kříži se neříká "velký téčko".
11. Ježíš řekl : "Jezte, neb toto jest mé tělo," a nikoliv "Sežerte si mě."
12. Panna Maria není "Marjána, co to nikdy nedělala."
13. Hříšníci se posílají do pekla, ne do prdele.
14. Z kazatelny se chodí po schodech, nejezdí se po zábradlí!
Jinak to bylo na poprvé fajn.
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Jedna z teorií o stvoření světa říká, že pánbůh nejprve stvořil ženské, pak pozval k sobě proroky a pravil
"Vyberte si každý, jděte a založte národy."
První si pospíšil s výběrem Kristus, po něm Mojžíš a nakonec zůstal pomalý a rozvážný Mohamed. Když si důkladně prohlédl zbylé ženy pravil melancholicky:
"Holky zahalte se a pojďte se mnou."
"Vyberte si každý, jděte a založte národy."
První si pospíšil s výběrem Kristus, po něm Mojžíš a nakonec zůstal pomalý a rozvážný Mohamed. Když si důkladně prohlédl zbylé ženy pravil melancholicky:
"Holky zahalte se a pojďte se mnou."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Ptá se muž Boha.
"Pane, proč jsi udělal ženu tak krásnou?"
"Abys ji miloval." odpoví Bůh.
"A proč jsi ji udělal tak blbou?"
"Aby milovala ona tebe."
"Pane, proč jsi udělal ženu tak krásnou?"
"Abys ji miloval." odpoví Bůh.
"A proč jsi ji udělal tak blbou?"
"Aby milovala ona tebe."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Umře Žid a jde do nebe. Tam na něj čeká Svatý Petr a provádí ho přes celá nebesa. Na jednom místě Svatý Petr udělá:
"Pssss!"
"Proč?" ptá se žid.
"Na druhý straně jsou křesťani a myslí si, že jsou tu jediní."
"Pssss!"
"Proč?" ptá se žid.
"Na druhý straně jsou křesťani a myslí si, že jsou tu jediní."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Chlápkovi se porouchá auto zrovna před farou. Šťourá se v motoru, nemůže s tím pohnout a přitom šťavnatě kleje. Po chvilce zevnitř vyjde farář a říká mu:
"Mladý muži, neklejte takhle. Raději se k našemu Pánu pomodlete Otčenáš, to spíš pomůže."
Chlápek si tedy nechá poradit, poklekne a oddrmolí Otčenáš. Pak sedne dovnitř, auto napoprvé naskočí a odjede. Farář tak kouká za autem a říká si:
"Doprdele, to jsou věci."
"Mladý muži, neklejte takhle. Raději se k našemu Pánu pomodlete Otčenáš, to spíš pomůže."
Chlápek si tedy nechá poradit, poklekne a oddrmolí Otčenáš. Pak sedne dovnitř, auto napoprvé naskočí a odjede. Farář tak kouká za autem a říká si:
"Doprdele, to jsou věci."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Na papežské konferenci se sejdou všichni kardinálové s papežem, který si vzal slovo:
"Vážení kardinálové. Zkontaktovala mě firma Coca-Cola a nabídla naší církvi veliký sponzorský dar, pokud změníme slova "chléb náš vezdejší" na "Coca-Cola naše vezdejší". Tedy se vas ptám:
Kdy nám končí smlouva s pekárnami???"
"Vážení kardinálové. Zkontaktovala mě firma Coca-Cola a nabídla naší církvi veliký sponzorský dar, pokud změníme slova "chléb náš vezdejší" na "Coca-Cola naše vezdejší". Tedy se vas ptám:
Kdy nám končí smlouva s pekárnami???"
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Ráno po svatbě v Káni Galilejské... Hosté se pomalu probouzejí, většina z nich se drží za hlavu a sténá. Jeden zvláště "prejásaný a prepitý" muž prosí: "Já mám takovou žízeň! Skočte někdo pro vodu..." Ježíš se zvedne, že tedy půjde, když vtom všichni svorně vykřiknou: "NE! Ty už ne..."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Přijde Matka Tereza k nebeské bráně. Zatluče. Za chvíli se otevře okýnko a vykoukne svatý Petr. "Aha, to jsi ty, tak pojď dál." Zrovna je čas večeře." a tak Matka Tereza dostane párek s hořčicí. Poděkuje a jde spát.
Je ráno, snídaně, opět párek s hořčicí. Oběd, párek s hořčicí. Večeře, párek s hořčicí. To už bylo M.Tereze divné, a tak říká: "Víš, Petře, já jsem skromná a je mi jedno, co jím.
Ale řekni mi, proč je pořád jen párek s hořčicí?" A svatý Petr říká: "A viděla jsi tu někoho kromě nás? A pro dva se přeci nevyplatí vařit."
Je ráno, snídaně, opět párek s hořčicí. Oběd, párek s hořčicí. Večeře, párek s hořčicí. To už bylo M.Tereze divné, a tak říká: "Víš, Petře, já jsem skromná a je mi jedno, co jím.
Ale řekni mi, proč je pořád jen párek s hořčicí?" A svatý Petr říká: "A viděla jsi tu někoho kromě nás? A pro dva se přeci nevyplatí vařit."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Dostane se chlap do nebe a sv. Petr ho provází. Chlap se najednou zeptá:
"Petře, co jsou zač ti lidé, co se modlí pod tím stromem?"
"To jsou svědci Jehovovi."
"A ti co támhle hrajou fotbal?"
"To jsou hinduisti."
"A ti co se támhle navzájem mlátí?"
"To jsou muslimové."
Jdou až dojdou k obrovké patnáctimetrové zdi s ostnatými dráty nahoře a se spoustou stráží.
"A kdo je proboha tady, Petře?"
"Tam jsme dali katolíky, aby nepřišli o iluzi, že jsou tu sami."
"Petře, co jsou zač ti lidé, co se modlí pod tím stromem?"
"To jsou svědci Jehovovi."
"A ti co támhle hrajou fotbal?"
"To jsou hinduisti."
"A ti co se támhle navzájem mlátí?"
"To jsou muslimové."
Jdou až dojdou k obrovké patnáctimetrové zdi s ostnatými dráty nahoře a se spoustou stráží.
"A kdo je proboha tady, Petře?"
"Tam jsme dali katolíky, aby nepřišli o iluzi, že jsou tu sami."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Bůh miluje ateisty. Neobtěžují ho svými problémy.
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Na břehu Mrtvého moře sedí na mole Maria s Josefem a houpají nohama ve vodě.
Okolo se cachtají děti. Před nimi se prochází po hladině smutný Ježíš a vzlyká:
"Já se chci taky koupat!"
Okolo se cachtají děti. Před nimi se prochází po hladině smutný Ježíš a vzlyká:
"Já se chci taky koupat!"
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Kolik Svědků Jehovových je potřeba k výměně žárovky?
Tři. Jeden ji vymění a dva budou mezitím přesvědčovat jejího
majitele, aby se k nim připojil.
Tři. Jeden ji vymění a dva budou mezitím přesvědčovat jejího
majitele, aby se k nim připojil.
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
"Jo,jo" povzdechla si matka představená "svíčku žárovkou nenahradíš."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Nastupuje do kláštera novic, provádějí ho, ukáží mu všechno a ptají se jej, co by chtěl ještě vědět. "Jak tu řešíte sexuální potřeby?"
"Tady je taková bedna, z ní kouká zadek a tam se vybouříš."
"A to můžu každý den?"
"Prakticky ano kromě neděle a středy."
"A proč tyhle dva dny ne?"
"V neděli se celý den modlíme a ve středu máš službu v bedně."
"Tady je taková bedna, z ní kouká zadek a tam se vybouříš."
"A to můžu každý den?"
"Prakticky ano kromě neděle a středy."
"A proč tyhle dva dny ne?"
"V neděli se celý den modlíme a ve středu máš službu v bedně."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Sedí babička v parku na lavičce a modlí se: "Pane, já už jsem zase nevyšla s důchodem, pošli mi, prosím, nějak stovku."
Zaslechne to nějaký mladý muž a říká jí: "Prosím vás, babičko, přece nebudete věřit takovým pověrám... Tady máte padesátikorunu a už se nemodlete."
Babička chvilku počká, až se onen muž vzdálí a pak říká: "Děkuju Ti Pane. A příště mi to, prosím, neposílej po takovém neznabohovi."
Zaslechne to nějaký mladý muž a říká jí: "Prosím vás, babičko, přece nebudete věřit takovým pověrám... Tady máte padesátikorunu a už se nemodlete."
Babička chvilku počká, až se onen muž vzdálí a pak říká: "Děkuju Ti Pane. A příště mi to, prosím, neposílej po takovém neznabohovi."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Přijde pán v nejlepších letech k lékaři na prohlídku a stěžuje si, že už se necítí tak dobře, jako dříve. Lékař se ho dotazuje na věci kolem životosprávy:
"Co jíte?"
"Ryby, hodně zeleniny..."
"To je v pořádku, pijete?"
"Nikdy více, než skleničku červeného vína denně."
"Taky v pořádku, jste kuřák?"
"Ne, pane doktore."
"A co ženy?"
"Tak třikrát do měsíce."
"A, máme to. Jste chlap v nejlepších letech a třikrát za měsíc, to je málo, budete muset přidat."
"No, pane doktore, na faráře na malé venkovské faře se mi to zdá docela dost."
"Co jíte?"
"Ryby, hodně zeleniny..."
"To je v pořádku, pijete?"
"Nikdy více, než skleničku červeného vína denně."
"Taky v pořádku, jste kuřák?"
"Ne, pane doktore."
"A co ženy?"
"Tak třikrát do měsíce."
"A, máme to. Jste chlap v nejlepších letech a třikrát za měsíc, to je málo, budete muset přidat."
"No, pane doktore, na faráře na malé venkovské faře se mi to zdá docela dost."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Zemře pan farář a přijde k nebeské bráně. Zatluče na ni. Svatý Petr pootevře a říká: "Musíte chvíli počkat."
Tak se tedy posadí na lavici před bránou a čeká. Za chvíli přijde k nebeské bráně autobusák Pepa. Taky zatluče a svatý Petr hned otvírá a říká: "Pojď dál."
Teď to však ve faráři zavřelo: "Svatý Petře, jak to, že Pepa může jít hned, a já, osoba posvěcená a zasloužilá, tady musím čekat?"
Svatý Petr odpoví: "To máte tak, důstojnosti: Když vy jste v kostele kázal, tak všichni spali. Ale když tady Pepa jel s autobusem, všichni se modlili."
Tak se tedy posadí na lavici před bránou a čeká. Za chvíli přijde k nebeské bráně autobusák Pepa. Taky zatluče a svatý Petr hned otvírá a říká: "Pojď dál."
Teď to však ve faráři zavřelo: "Svatý Petře, jak to, že Pepa může jít hned, a já, osoba posvěcená a zasloužilá, tady musím čekat?"
Svatý Petr odpoví: "To máte tak, důstojnosti: Když vy jste v kostele kázal, tak všichni spali. Ale když tady Pepa jel s autobusem, všichni se modlili."
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
Dvě řádové sestry jedou autem a dojde jim benzín. Auto škytne a zastaví, sestry vystoupí a v dáli uvidí benzínovou pumpu. Dojdou tam a prosí pumpaře, jestli by jim nenatočil trochu benzínu, aby dojely k pumpě a mohly natankovat. "Ale beze všeho, sestry" povídá pumpař, "máte kanystr?" "Nemáme. Nemohl byste nám prosím nějaký půjčit?" ptají se sestry. "Zkusím něco najít" povídá pumpař. Za chvíli se vrátí a říká: "Sestry, víte, je mi to nepříjemné, ale, no, mám tu jen starý nočník. Jestli Vám to nebude vadit, tak Vám ho půjčím."
"Ale nevadí, to je v pořádku." Pumpař tedy natočil trochu benzínu do nočníku, sestry poděkovaly a vracejí se ke svému autu. Přijdou k autu a nalévají benzín z nočníku do nádrže.
Jede kolem náklaďák, řidič zastaví, vykloní se z okénka, vytřeští oči na sestry, jak nalévají nočník do nádrže a povídá: "Teda sestry, Vaši víru bych chtěl mít!"
"Ale nevadí, to je v pořádku." Pumpař tedy natočil trochu benzínu do nočníku, sestry poděkovaly a vracejí se ke svému autu. Přijdou k autu a nalévají benzín z nočníku do nádrže.
Jede kolem náklaďák, řidič zastaví, vykloní se z okénka, vytřeští oči na sestry, jak nalévají nočník do nádrže a povídá: "Teda sestry, Vaši víru bych chtěl mít!"
Archivní hodnocení (2004–2012) · Hlasovat dnes
